BARRIER Fit Opti-Light Filtrační konvice na vodu má unikátní štíhlý design, který umožňuje umístění do dveří chladničky.
Filtrační konvice vybavené filtrační patronou tvořenou směsí aktivního uhlí a pryskyřice iontové přeměny, výrazně redukují látky, které ovlivňují chuť a kvalitu pitné vody. Filtrací vody z vodovodu je odstraněn zápach chlóru. Sníží se také obsah těžkých kovů, jako je olovo, měď a hliník. Díky tomu se výrazně zlepší chuť i vzhled teplých a studených nápojů. Naše filtrační konvice si navíc poradí i s tvrdostí vody, která bývá příčinou tvorby vodního kamene. Filtrační konvice a filtrační patrony tak pomáhají chránit i Vaše spotřebiče jako například, varné konvice nebo kávovary.
Na stránkách LepšíVoda.cz můžete zakoupit filtrační konvice BRITA, filtrační konvice BWT, filtrační konvice LAICA, filtrační konvice AQUAPHOR, filtrační konvice JATA, filtrační konvice ORAVA a filtrační konvice OASA
Další důvody proč používat filtrační konvice:
Filtrační konvice si poradí i s tvrdostí vody, která bývá příčinou tvorby vodního kamene. Filtrační patrony tak pomáhají chránit i Vaše spotřebiče jako například varné konvice nebo kávovary. Kapacita jedné filtrační patrony je zpravidla 150 litrů přefiltrované vody. Takové množství vody odpovídá 100 kusům balených vod, tj. téměř 17 kartonů. Vezmete-li v úvahu, že 1,5 litru balené vody stojí průměrně 8,50 Kč, celková částka je tedy 850 korun za 150l vody. Filtrací vody získáte stejné množství vody za částku okolo 150 Kč. To je 700 Kč rozdíl. Navíc tím ochráníte přírodu od 100 ks PET lahví, 100 ks plastových víček, 100 ks etiket a 17 ks plastových obalů. A to jsou pouze čísla za 150 litrů.
Pro více informací o výrobcích filtrační techniky navštivte tuto stránku. Nahlédnout můžete také na certifikáty pro jednotlivé výrobce filtrační techniky.
V případě, že Vás zajímá historie filtrace pitné vody doporučujeme tento článek:
Historie filtrace pitné vody
Vodní filtr je zařízení odstraňující nečistoty z vody pomocí jemné fyzické bariéry, chemického, nebo biologického procesu. Filtry čistí vodu v různé míře pro zavlažování, akvária a bazény, nebo k pití.
Během 19. a 20. století lze vodní filtry pro domácí užití obecně rozdělit na pomalé a rychlé pískové filtry (také zvané mechanické filtry a americké filtry). Přestože před rokem 1800 již bylo v provozu mnoho lokálních systémů filtrace, první systém obsluhující celé město je znám z města Paisley ve Skotsku. Do provozu byl uveden roku 1804 a jednalo se o pomalý pískový filtr. Mezi roky 1800 a 1810 byly v Británii a na kontinentu postaveny stovky těchto pomalých filtrů. Pomalý pískový filtr byl vybudován roku 1893 například také ve městě Lawrence (stát Massachusetts), kvůli epidemii břišního tyfu způsobené kontaminovaným zdrojem pitné vody.
První nepřetržitě fungující pomalý pískový filtr byl navržen Allenem Hazenem pro město Albany ve státě New York roku 1897. Počátkem 19. století byla mechanická filtrace průmyslovým procesem závislým na přidání síranu hlinitého před začátkem filtrace. Rychlost mechanické filtrace byla oproti pomalé pískové filtraci šedesátinásobná, bylo na ní proto potřeba menší pozemky.
První závod s moderní mechanickou filtrací byl v USA u Little Falls v New Jersey pro společnost East Jersey Water Company. Závod, který byl uveden do provozu roku 1902, vyprojektoval George W. Fuller.